See ei ole maagia  see on oma elusündmuste teadlik juhtimine ja harmoonilise tuleviku loomine

Mihhail Borodjanski, MD (Peterburi), www.psy8.ru

Kas sa tead, kuidas maailm on üles ehitatud? Mina ei tea. Aga ma tean mudeleid, mis töötavad.

Seepärast pole minu ülesanne sulle rääkida, et maailm on üht- või teistmoodi üles ehitatud, vaid õpetada sind kasutama neid mudeleid, mis töötavad alati. Need on praktilised ja igapäevaselt kasutatavad, mitte vaid filosoofilised ja teoreetilised.

Meile kõigile on tuttav selline eluperiood, kus kõik sujub kenasti. Maailm tuleb meile vastu,  toetab meid igal sammul ja kõik sujub justkui iseenesest. Meile kõigile on tuttav ka vastupidine, kus kõik nagu laguneks laiali, ebaõnnestumine järgneb ebaõnnestumisele. Tegemist oleks justkui erinevate eluliinidega, oma erinevate elufilmide vaatamisega. Justkui valgete ja mustade tsoonidega meie elus.

Tõepoolest, meie reaalsuses on olemas palju erinevaid variante, millises suunas sündmused võivad kulgeda. Küsimus on selles, kas me oskame teadlikult nende variantide, nende eluliinide vahel ümber lülituda. Mitteteadlikult teeme me seda pidevalt nagunii, sest nö head ja halvad perioodid meie elus – valged ja mustad tsoonid – vahelduvad perioodiliselt. Aga kuidas seda teha teadlikult ja teadvustatult? 

Kui meil tekivad mingid probleemid tööl või kodus, kui päev ei ole kulgenud just selliselt nagu me soovisime, siis kuidas teadvustada ennast selles hetkes? Kuidas mitte minna emotsioonidega kaasa, vaid vastupidi – teha stopp ja öelda endale: „Ma oskan olukorda juhtida ja ma tean meetodeid, mille abil seda muuta. Mida ma saan teha kohe praegu, lähema 5-10 minuti jooksul, et tunni aja pärast oleks selge, et ma olen liikunud teisele liinile oma elus?“.

See ei ole mingi maagia, see on oma elusündmuste juhtimine ja teadlik tuleviku loomine.

Igas kriisiolukorras, mis iganes ümberringi on toimumas, võime me konkreetsete mõtete, oskuste ja meetoditega ise hakata oma elu suunama ja juhtima. See ei tähenda, et oleme kogu ülejäänud elu valges tsoonis ja musti enam polegi, kuid mustad on nüüd pigem helehallid ja valged tsoonid oluliselt laiemad.

Inimesele on omane, et eluga mõnusas voolamises olles unustatakse end ära ja tehakse teatud tüüpi eksimusi, mis on sarnased kogu inimkonnale, sõltumata kultuurist ja rahvusest. Neid ei ole sadu, vaid oluliselt vähem, kõigest viis. Need viis on seotud sellega, kuidas me end ära unustame, ebaõigesti mõtleme ja suhtume ning ise oma õnne ära rikume.

Kui me saame neist mõtetest ja suhtumistest teadlikuks ja neist hoidume, siis on võimalik püsida valges tsoonis ning mõnuga edu- ja õnnestumislainel surfata!

Meie teine nö probleem seisneb selles, et olles kukkunud mustale alale, ei oska me sealt enam välja ronida. Kuid on olemas väga konkreetsed meetodid (instrumendid), kuidas seda teha ning tulla sammhaaval tagasi – esmalt halli, seejärel valgesse tsooni. Ja selleks ei kulu aastaid, see toimub nädalatega!

Muuta oma suunda mingis eluvaldkonnas mustast valge suunas, miinusest plussi, on võimalik vaid ühe päevaga. Seejärel saab juba sammhaaval valge tsooni suunas liikuma hakata.

Minu praktilised ja toimivad instrumendid (oskused), mida ma oma seminaridel õpetan, võib jagada nelja gruppi:

  1. Kui oleme nö valges tsoonis ehk edu ja õnnestumiste lainel – kuidas seal püsida sõltumata sellest, mis toimub ümberringi erinevate kriiside näol? Oluline on teadvustada, et see on SINU elu ja sul on vaja püsida selles valges tsoonis, aegajalt küll üles-alla hõljudes, kuid siiski seal püsides.
  2. Kui mingitel erinevatel põhjustel oled õnnestumiste lainelt välja libisenud – mida siis teha, et seda langust peatada ja tagasi üles tõusta?
  3. Kui oled valgest tsoonist juba täiesti välja kukkunud musta tsooni ja mingis elusfääris on suured probleemid (töös, suhetes, tervises) – kuidas siis sellest „mülkast“ välja pääseda?
  4. Kui oled mustast tsoonist ehk „mülkast“ välja saanud – kuidas seejärel märksa harmoonilisemalt tagasi valgesse tsooni jõuda? Oluline märksõna on siin „harmooniliselt“, see tähendab kõikides eluvaldkondades – nii finantside, suhete, perekonna kui tervise tasandil – ülespoole tõusta.

Oled sa valmis hetkeks peatuma ja märkama, millisel eluliinil sa viibid? Oled sa valmis võtma pulti enda kätte ja valima vaatamiseks just selle elufilmi, mida tõepoolest kogeda soovid?

Kuidas elulainetel mõnuga surfata ja lubada eluvoolul end kanda just sinna, kuhu oled alati tahtnud jõuda, seda saad täpsemalt teada Mihhail Borodjanski praktilisel seminaril TULEVIKU LOOMINE, mis toimub 21.-22. septembril (I osa) ja 5.-6. oktoobril (II osa) 2019 Tallinnas.

Seminar toimub vene keeles, tõlkega eesti keelde. Täpsema info, programmi, registreerumise ja ajakava leiad siit: http://metatervis.ee/koolitused-and-seminarid/tuleviku-loomine

Mihhail Borodjanski (Peterburi) – arst, psühhoterapeut, süsteemne konstultant, äritreener alates 1994, psühholoogia fondi ”IMAGO” (1990-2014) asutaja ja  direktor, bestselleri “Teie kehaõõnsuste psühholoogia” autor, psühholoogia-alase ajakirja “Süsteemsed konstellatsioonid” väljaandja ja peatoimetaja, mitmete äriväljaannete publikatsioonide autor juhtimise ning kommunikatsioonikunsti alal, on läbi viinud pea tuhat treeningut Venemaal, Euroopas ja Ameerikas, millest on osa võtnud üle kümne tuhande inimese..